19 Mayıs 2019 Pazar

TOPLUMDA SEÇİM HEYECANI YOK

21 Ekim 2018, 19:10
Bu makale 137 kez okundu
TOPLUMDA SEÇİM HEYECANI YOK
M. SELİM AKDOĞAN
 Beş ay sonra yapılacak yerel seçimler için toplumda bir heyecan yok. Anlaşılan yakın tarihlerde birçok seçimin yapılması, halkı seçim havasından uzaklaştırdı. Oysa her seçimde en az yüzde seksenlere varan katılım sağlandı.

Partilerdeki ittifak girişimi seçmeni n kararına yansımış değil. Bazı partilerde başlayan aday adayı açıklaması, seçime doğru atılan ilk adımlar olmalı. Bazı adaylar genel merkezin kendilerine verecekleri sinyali beklerken, diğer aday adaylar ise bu işin ciddi bir çalışma gerektiğine inanıyorlar. Aday adayının birikimi, çevre ile iletişimi ve genel merkezin uygun görmesi ile zorlu bir yolda yürüdükleri bir gerçek.

Her şeyden önce bütün seçmenler tarafından kabul görmeleri çok önemli. Yıpranan ve icraatları ile eleştiri toplayan aday adaylarının genel merkezde kabul görmesi olanaksız görülüyor.

Diğer bir konu ise aday adayları için parti içi memnuniyet, genel başkan ve genel merkezin bakış açısı çok önemli. Genel merkez ve Genel başkanın sırtında hiç bir adaylık gerçekleştirilmeyecek denildi.

Toplumun her kesiminin en önemli beklentisi, sevilen, kişilikli, adil ve bölgenin yararına uygulanabilir projeleri olan adayların seçilmesidir. Bölge dokusuna aykırı icraatları olan, bulunduğu yöreye zarar verip, zaman kaybettiren başkan adayları toplumda kabul görmez.

Yaşamakta olduğumuz bu teknoloji ve bilgi çağı, kalkınmadan başka bir şey gerektirmez. Dileriz her parti aday adayları arasında en iyisini seçerek halkın beklentilerini yerine getirir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV