20 Temmuz 2019 Cumartesi

KARTAL BELEDİYE STADI TAŞINIYOR

Kartal Spor Kulübü başkanı Ali Apaydın, yerel gazetecilerle Kartal spor Kulübü binasında bir araya geldi. Kartal Belediye stadının çürük raporlu olması ve şehrin işlek bir bölgesinde kalması nedeni ile yıkılacağını, bunun yerine Kartal Adliye Sarayının yan tarafında yer alan ve E 5, karayoluna sınır komşusu olan bir alana yapılacağını belirtti.

10 Ocak 2018 Çarşamba 15:30
Bu haber 583 kez okundu
KARTAL BELEDİYE STADI TAŞINIYOR
 Bu düşünce ile gölet alanı olarak belirlenen yeni alanın tapusunun alındığını, genişletme amacı ile komşu parsellerin edinmeye çalışıldığını belirtti. Başkan Apaydın, yeni stadın eski stadın üç katı büyüklüğünde olacağını söyledi.

Ayrıca eski stat yapısı içinde kiracı durumunda olan 22 esnafla da 9 Ocak 2018 tarihinde bir toplantı yaparak durumun kendilerine bildirildiğini belirtti.


KARTAL SPOR TARAFTARLARLA TOPLANTI

Başkan Apaydın, önümüzdeki günlerde Kartal Spor taraftarları ile ayrıca bir bilgilendirme toplantısı yapacağını söyledi. Bu stadın taşınma kararının önceki belediye başkanları döneminde alındığını, bu dönemde ise sadece yapının çürük olduğuna dair ve kullanılamaz raporunun alındığını belirtti.

1972’DE TİCARET ALANI

Başkan Apaydın; “Uzun süredir Kartal Stadı ile ilgili yanlış bilgilendirmeden kaynaklanan çeşitli spekülasyonlar yapılıyordu. Bu nedenle Hem Kartal Spor Kulüp başkanı hem Kartal Belediye başkan yardımcısı kimliğimle size bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Kartal Stadı, daha doğrusu Kartal merkez planları 25 Şubat 1972 yılında yapıldı. !972 yılında Kartal stadının bulunduğu bölge palanda ticaret alanı,  31 Mart 1986 yılına kadar, aradan geçen 14 yıl burası ticaret alanı olarak kaldı. 31 Mart 1986 yılında bir plan değişikliği yaparak burası kartal stadı ya da spor alanı olarak ilan edildi. 1986 yılından 2006 yılına kadar geçen 20 yıl, burası stat olarak kaldı.  

2006 PLANLARIN KARTAL STADI KALDIRILIYOR

2006 yılında yapılan plan değişikliği ile Kartal stadı fiilen kaldırılmış oldu. Yerinde stat olmasına rağmen o dönemdeki yöneticiler tarafından bu alan meydan olarak değiştirildi. 1972 de 35 bin olan Kartal nüfusun artması ve bu stadın şehrin içinde kalmış olması nedeni ile meydan olarak planlara konmuştur. Bu konu iki üç yıl içinde olan bir çalışma değil

 Uzun yıllar önce kararı alınmış ve planlara işlenmiştir. 12 yıldır burada maçlar oynanıyor olabilir ama plandaki yerinin meydan olması bu stadın günün birinde yıkılacağı ve buraya meydan yapılacağı demektir.”

Apaydın, 2006 yılında Kartal belediye fen işlerinde teknik eleman olduğunu o dönemin belediye başkanı tarafında İstanbul Büyük Şehir belediyesine sunulan ve Kartalda yapılması istenen 41 proje içinde Kartal stadının Çavuşoğlu zeytinlikte bulunan İş Bankası alınanına yapılma planı da vardı. Bu konuda çeşitli arayışlar yapıldı. Geldiğimiz noktada bu stadın kullanılamaz durumda olması ve belirlenen yeni yere yapılması çalışmaları devam ediyor.

KARTAL MERKEZ MEYDANI

Yıkılacak eski stat için düzenlenen imar raporu ektedir.

B.4.7. MEYDAN DÜZENLEME ALANI

2012 ADA 3-26 PARSELLER KARTAL MERKEZİ MEYDANI OLARAK

DÜZENLENECEKTIR. BU ALAN KARTAL MERKEZINE DAIR BIR TOPLANMA

MEKANI, ODAK NOKTASI VE ÇEKIM MERKEZI OLARAK DÜZENLENECEKTIR

ALANIN GENEL OLARAK AÇIK ALAN OLARAK DÜZENLENMESI ESASTIR

ILGILI KURUM VE KURULUŞLARIN (PARK, BAHÇELER MÜDÜRLÜĞU, ULASIM

DAIRE BAŞKANLIGI, PLANLAMA VE IMAR DAIRE BAŞKANLIĞI) GÖRÜŞLERININ

ALINMASI KOSULU LE MEYDANIN ALTI OTOPARK OLARAK

DÜZENLENEBILECEKTIR. OTOPARK ALANLARI OLAĞANUSTÜ KOSULLLARDA

SIGINAK OLARAK KULLANILABILIR.

MEVCUT AĞAÇLAR KORUNACAKTIR

UYGULAMA ISTANBUL BUYUKŞEHIR BELEDIYESI VE ILÇE BELEDIYES

TARAFINDAN ONAYLANACAK AVAN PROJEYE GORE YAPILACAKTIR

MEYDAN ALTINDA SOGANLIK SPOR CADDESINDE AÇIGA ÇIKAN 1 KATTA

TICARET, BODRUM KATLARDA ZEMINALTI KATLI OTOPARK YAPILABILIR

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV