24 Mayıs 2019 Cuma

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gebze Halkalı Banliyö Hattını açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hatlarının Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “Bu hattın bir diğer özelliği de demir ipekyolunu bu hat oluşturuyor.

12 Mart 2019 Salı 23:03
Bu haber 31 kez okundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gebze Halkalı Banliyö Hattını açtı
 Londra’dan gelen Pekin’e gidecek. Bu hatla birlikte YHT’ler Pendik’i son durak kullanmayacak, Halkalı’ya kadar devam edecek.

Marmaray 1860’lardan beri hayal olmasına rağmen kimse somut adım atmamıştı. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından temelini 2004 yılında attığımız Marmaray’ı 2009’da bitirmeyi amaçladık. İnşaat sırasında çıkan tarihi eserler nedeniyle 2013’e kadar uzadı. Bugün Marmaray’ı daha ileri seviyeye taşımış bulunuyoruz” dedi. Öte yandan, Gebze-Halkalı Banliyö Hattı’nın ilk seferi yarın sabah 06:00’da yapılacığı bildirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzde bir mahalli idareler seçimi var. Burada belediye başkanlarını seçeceğiz. Belediye başkanlarının vizyonlarının ne kadar önemli olduğunu bu raylı sistemler tek başına göstermekte önemlidir. Sandıkta yapılacak hatanın bedelini tüm şehir ödüyor. Biz son 25 yılda 1 asırlık eksikleri gidermenin mücadelesini verdik” dedi. Erdoğan, konuşmasının ardından ilk sefer için treni kullandı.Play VideoPlayMuteLoaded: 0%Remaining Time 0:00 / -:-Fullscreen

  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SİVASLILAR BULUŞMASINDA KONUŞTU

İSTANBUL’A YAPILAN YATIRIMLAR

1994 yılında şehrimizin ulaşım sorunun çözümünün raylı sistemden geçtiğini görmüştük. Osmanlı döneminde Karaköy-Beyoğlu arasında yapılan tünel dünyanın en eski 2’nci metrosudur. Ancak daha sonraki yöneticiler İstanbul’u ulaşımda bir batağa saplamıştır. Taksim-4.Levent arasındaki metroyu kurmaya başladık. İlk metro hattını 2000 yılında hizmete aldık. Bugün 233 kilometreye kadar çıkardık. Hedefimiz ilk etapta 500, sonra 1100 kilometreye ulaşmaktır. Bu kardeşiniz 4,5 yıl ülkenin Cumhurbaşkanı. Burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, ilçelerde de tüm belediye başkanlarıyla el ele vereceğiz ve İstanbul’u farklı bir şekilde ayağa kaldıracağız.

1994’te İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı oldum. O zaman Kartal’ın durumu neydi? Çöp, çukur, çamur var mıydı? Sokak aralarında asfalt var mıydı, parke vs var mıydı? Kartal’ı bugünkü haline o gün getirdik. Bu hızlı gidişi maalesef devam ettiremedik.

Bay Kemal sen yalan söyledikçe biz paraları alacağız. CHP’li milletvekilleri garibime 5’er bin lira maaşlarından veriyorlarmış. Yardım sandığı, bu ödemeleri yapmaları için. Yalan söyleme de bu duruma düşme. Siyasette dürüstlük önemli, dürüst ol.

Bu hattın bir diğer özelliği de demir ipekyolunu bu hat oluşturuyor. Londra’dan gelen Pekin’e gidecek. Bu hatla birlikte YHT’ler Pendik’i son durak kullanmayacak, Halkalı’ya kadar devam edecek. Marmaray 1860’lardan beri hayal olmasına rağmen kimse somut adım atmamıştı. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından temelini 2004 yılında attığımız Marmaray’ı 2009’da bitirmeyi amaçladık. İnşaat sırasında çıkan tarihi eserler nedeniyle 2013’e kadar uzadı. Bugün Marmaray’ı daha ileri seviyeye taşımış bulunuyoruz.

“25 YILDA TELAFİ ETTİK”

Erdoğan, Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hatlarının Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:Geçmişteki 1 asırlık ihmalleri 25 yılda telafi etmemiş olsak İstanbul felç olurdu. Bütün buraların imarı, yeşil alanlarıyla bambaşka konuma taşıdık. Geçtiğimiz yıl İstanbul’u nüfusu kadar turist ziyaret etmişse, nedeni budur. İstanbul’u dünyanın en çok ziyaret edilen şehirler listesinde ilk sıralara çıkarmaya kararlıyız.

Önümüzde bir mahalli idareler seçimi var. Burada belediye başkanlarını seçeceğiz. Belediye başkanlarının vizyonlarının ne kadar önemli olduğunu bu raylı sistemler tek başına göstermekte önemlidir. Sandıkta yapılacak hatanın bedelini tüm şehir ödüyor. Biz son 25 yılda 1 asırlık eksikleri gidermenin mücadelesini verdik.

Bizim hem Cumhurbaşkanlığı, hem bakanlıklar, büyükşehir ve ilçeler olmak üzere çok büyük hedeflerimiz, projelerimiz var. İstanbul Büyükşehir’e hükümetlerimizin en projeci, icraatçısı olan Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik. Kartal’ın son 2 dönemdir yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Engelli kardeşimizin ensesine tokatı atanı çok iyi biliyoruz. Kartal’a Ebubekir Taşyürek kardeşimizi aday gösterdik.

İLK SEFER YARIN

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı’nın ilk seferi yarın sabah 06:00’da yapılacığı bildirildi.

KARTAL’A YAPILACAKLAR

İlçe merkezi ile Uğur Mumcu arasına hava ray sistemi kuracağız. Raylı sistemi havadan da geliştiriyoruz. Taşocağı bölgesini millet bahçesi ve tabiat tarihi müzesine dönüştürmektir. Cevizli’ye de bir millet bahçesi kazandıracağız. Eski stadın olduğu yeri meydan olarak düzenleyeceğiz. Kartal’a bir stadyumu ve otoparkı kazandıracağız. Mahallelerimize spor tesisleri, kültür merkezleri, sosyal tesisleri ile Kartal’ı geleceğe hazırlayacağız. Kartal’a hizmet etmek için projelerimizle, adaylarımızla hazırız.GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV