24 Mayıs 2019 Cuma

MALTEPEMİZİN KAPILARINI DÜNYAYA AÇTIK

Kardeş şehir projelerimiz kapsamında Çin’in Şangay’a bağlı Changing Belediyesi, İran’ın Nur, Tahran 22. Bölge, Nişabur ve Royan belediyeleri, Moldova Gagavuzya bölgesinden Komrat belediyesi, Sırbistan’ın Loznika Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladık.

04 Ocak 2019 Cuma 09:18
Bu haber 78 kez okundu
MALTEPEMİZİN KAPILARINI DÜNYAYA AÇTIK
 

Dünya barışına Maltepe’den ses olmak için; dünyanın çeşitli kentlerinden 44 belediye başkanı ile Maltepe’de uluslararası diyalog konferansı düzenledik.

Ortadoğu coğrafyasındaki barışa ve kardeşliğe katkı sunmak adına İranlı dostlarımızı Maltepe’de konuk ettik. Belediye meclis üyelerimizle İran’a resmi ziyaret düzenledik.

Lübnan’dan Uclg-Mewa eş başkanı ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed A. Saadieh ve beraberindeki heyeti Maltepe’de konuk ettik.

Daha çağdaş bir kent kültürü oluşturmak adına Avrupa’daki yönetim modellerini tanımak amacıyla, muhtarlarımızla Almanya-Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan ziyareti düzenledik.

Belediye meclis üyelerimizle Almanya ve Çin’de çeşitli kentlere resmi geziler düzenledik.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı işbirliğinde “Yerel yönetimlerde alternatif enerji kaynakları ve asfalt çalışmaları” konulu konferans düzenledik.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 15 Nisan tarihinde “Aile içi şiddetle mücadele” konferansı düzenlendi. Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosu Charles F. Hunter, konuşmacı olarak Mark Mynn ve eşi katıldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV