19 Haziran 2019 Çarşamba

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Semineri Düzenliyor

Tuzla Belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi şubelerinde ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile’ seminerleri düzenleniyor.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:21
Bu haber 21 kez okundu
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Semineri Düzenliyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ailenin korunması, anne ve çocuğun bilinçlenmesi için düzenlediği eğitim programları devam ediyor. Tuzla Belediyesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi şubelerinde ‘Evlat Edinme ve Koruyucu Aile’ seminerleri başladı. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Aydınlı şubesinde başlayan seminerler, İçmeler ve Orhanlı şubelerinde devam etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tuzla Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Uzman Psikolog Zeliha Balcı “Evlat Edinme ve Koruyucu Aile” isimli seminer ile kursiyer anneleri bilgilendirdi. Balcı, korunmaya ihtiyacı olan çocukların tanımı üzerinde durarak “5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre 18 yaşını doldurmamış ve bedensel, zihinsel, ahlaki, sosyal ve duygusal gelişimi ile kişisel güvenliği tehlikede olan ihmal ve istismar edilen ya da suç mağduru olan çocuklara korunmaya ihtiyacı olan çocuk denmektedir. Risk altında olan ve korunmadığı takdirde içinde bulunduğu durumdan daha kötü durumlara sürüklenme ihtimali olan çocuklar sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak korunma altına alınıyor. Burada amaç çocuğun üstün yararı adına haklarını güvence altına almaktır” dedi.
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyerleri, merak ettikleri sorulara seminerde yanıt aldı. Her şubede düzenlenecek seminerler, 23 Mayıs’ta sona erecek.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV