16 Şubat 2019 Cumartesi

MUAMMER ÇELEBİ BİZ YEREL PARLAMENTO İNŞA EDECEĞİZ

CHP Kartal İlçe Başkanlığının düzenlediği kahvaltılı bir toplantıda, CHP Kartal belediye başkan adayı ve aday adayları basınla bir araya geldi. İlçe Başkanı Muammer Çelebinin sağduyulu yaklaşım ve nezaketi ile toplantı samimi bir ortamda geçti.

06 Şubat 2019 Çarşamba 01:08
Bu haber 60 kez okundu
MUAMMER ÇELEBİ  BİZ YEREL PARLAMENTO İNŞA EDECEĞİZ
 İLK KONUŞMAYI İLÇE BAŞKANI MUAMMER ÇELEBİ YAPTI.

Çelebi; “Ben Kartal Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı olarak amacımız, sizinle burada bir kahvaltı paylaşmaktır. Burada ilçe yönetiminden arkadaşlarım var.  Aday adaylarımız ve belediye başkan adayımız var. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi hangi ilkelerle, hangi doğrularla hangi argümanlarla geldiyse 96 yıldır, bu şekilde devam eden Cumhuriyet Halk Partisi, bundan böyle de aynı adımlarla yoluna devam edecektir.


PARTİ GELENEĞİ VE PARTİ BİLİNCİ İLE EN ÜST NOKTADAN PARTİMİZİ TEMSİL ETTİLER

Öncelikle aday adayı arkadaşlarımızın 2-3 aylık bir süreç içinde gösterdikleri performans, Parti geleneği ve Parti bilinci ile en üst noktadan partimizi temsil ettikleri için ben öncelikle aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bundan sonra da aynı bilinçle aynı doğrularla aynı performans ile Partisi’nin adayının yanında ve önünde olacaklarını, partimizin kültürü ve gelenekleri ile birlikte hareket edeceklerini, kendileri adına sizlere deklere ediyorum. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak büyük bir partiyiz. Kültürü ve geleneği olan bir partiyiz. Biz her zaman her noktada en iyi şekilde yarışırız ama süreç geldiğinde de birlikte kenetlenir, sahaya çıkar mücadele ederiz.  Bu mücadeleyi buradaki dostlarımızla birlikte Kartal'da, Kartal'daki tüm Cumhuriyet Halk Partili ve tüm birleşenler ile birlikte ve aynı zamanda Kartal'da Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş oy verecek seçmenlerle birlikte yol yürüyeceğim.  

KARTAL’DA RAKİPLERİMİZ VE MEVKİDAŞLARIMIZLA HUZURU KORUYACAĞIZ

Biz burada sizinle paylaşmak istiyoruz. 24 Haziran seçim sürecinde rakiplerimiz demek ilaçlarımızla nasıl ki doğru bir siyaset doğrultusunda Kartal'da huzur ve güvenliği sağladığı isek, 31 Mart seçimleri ile ilgili de yine rakip partileri ve mevki ilaçlarımız ile ilçe başkanı arkadaşlarımızla Kartal'da, öncelikle huzuru sağlayacağız. Çünkü huzurun ve güvenin olmadığı yerde seçimler doğru şekillenmez. Sahada da Cumhuriyet Halk Partiye yakışır bir şekilde seçmen ve üyelerimiz Parti'nin ilçe örgütümüz ile birlikte bunu Kartal halkı ile buluşturacağız. Tabii ki bu yerel yönetim seçimidir. Bir genel seçim değildir. Onun için daha çok önemli. daha yüksek, daha Başka konularda arz ettiği için, bizim bu seçimlerde çok daha dikkatli olmamız gerekir.

ADAYIMIZ GÖKHAN YÜKSEL, MYK ve PM ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA SEÇİLMİŞTİR

Sevgili adayımız Gökhan Yüksel Bey Parti üst kurullarımız Parti meclisimizin aldığı karar doğrultusunda Pazar gününden bugüne kadar adayımız olarak bir şekilde medya ile buluşturmaya çalıştık. Örgütümüz ve seçmenimiz ile buluşturmaya çalıştık.

Kısa bir süre içinde SKM Seçim Koordinasyon Merkezimizi kurarak, 24 saat aralıksız olarak hizmete devam edecektir. İçindeki tesisat ve iç donanımını tamamladı.

SKM etrafındaki esnafı ziyaret ettik. Öncelikle onlara bir özrümüzü iletik. Çünkü biz kimseyi rahatsız etmek istemiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi yüzünden kimse rahatsız olmasını ve üzülmesini istemiyoruz.  Ama seçim dönemlerinde ister istemez bu görüntü kirliliği ve ses kirliliği olacaktır. Bazen engelleyemiyorum, bundan dolayı şimdiden hem onlara merhaba dedik, hem de gönüllerini alarak bir özrümüzü bildirdik.

BİZ YEREL PARLAMENTO İNŞA EDECEĞİZ

Biz yerel parlamento inşa edeceğiz. Bu Kartal halkını ilgilendiren bir seçimdir. Bununla birlikte yürüdüğümüz, bugüne kadar gönül vermiş yol yürümüş Cumhuriyetin fazileti  ve sevgisini değerlerine katmış tüm Kartal halkına buradan şükranlarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Kartal halkı Biliyorum çok duyarlıdır, çok Lider bir halktır. Kartal halkı İstanbul'da geçmiş dönemlerde siyasete Lider bir durumda ise Bugün de kartal halkı öyledir. Liderdir öngörüsü ve değerleri çok yüksek bir ilçe, bizim halkımız da öyledir. Şunu bilsin Kartal halkı, bugüne kadar 10 yıldır sevgili Belediye başkanımıza Altınok Öz’ün  önderliğinde ve liderliğinde yönetmiş olduğumuz Kartal Belediyesi'nin nasıl bir çok değerlerle, Liyakat ve yönetici isek, Kartal'da hiç kimseyi ötekileştirmediysek öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Yerel yönetim ve belediyeler halkın belediyesidir. Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olduğu partinin belediyesi değildir. 10 yıldır nasıl geldiyse bundan sonra da Kartal halkı bunu çok iyi bilmelidir ki sevgili Gökhan Yüksel de,  Altınok Öz’den devralacağı bu bayrağı aynı ekol ve aynı bilinçle ayı değerlerle yürütecektir.


GENEL BAŞKANIMIZ, ALTINOK ÖZ’ÜN BELEDİYECİLİĞİNİ HER YERDE ÖRNEK GÖSTERMİŞTİR

Önceliklerini Tabii ki sevgili başkan adayımız anlatacak. Şimdi sizin merak ettiğiniz konuları paylaşacaktır. Şunu söylüyorum basın huzurunda ve aday adaylarımız dinleyin, ben Altınok öz'e bugüne kadar kattığı değerlerle, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Belediyesi’ni İstanbul'da ve Türkiye'de her noktada konuşturdu. Genel başkanımız her örnekte Kartal Belediyesi'ni örnek göstermiştir. her toplamda Kartal Belediyesi'nin yaptığı işleri Kartal Belediyesi'nin yaptığı performansları örnek göstermiştir.  Bu da bizim ne kadar iyi bir belediyecilik sergilediğimiz örneğidir. Ben CHP Kartal İlçe Başkanı olarak, bundan dolayı sevgili Belediye başkanımız Altınok Öz’e ayrıca teşekkür ediyorum. Aynı yolda, aynı safta beraber hareket edeceğiz. Bugün Aramızda yok sevgili başkan, gönülleri bizimle birlikte. Bugün özel bir programı vardı. Özel bir toplantısı olması münasebetiyle, aramızda değil, ama beraber yol yürüyeceğiz. Sahada ve Sokak beraber olacağız. Aramızda olmayan iki değerli partilimiz daha var. Erol Altunoğlu başka mazeretinden dolayı aramızda olamayacağını söyledi.

HÜSNÜ SÜSLÜ PARTİMİZ İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİDİR

Bir diğeri Hüsnü Süslü beyle biliyorsunuz basına da yansıdı ama ben kendisiyle görüştüm,  elbette ki siyaseti bırakma gibi bir düşünce hâsıl olmuş kendisinde ve ailesinde. Ama görüştüğüm ileriki süreçte birlikte hareket edeceğiz. Sevgili Hüsnü süslü partimiz için önemli ve değerlidir. Bugüne kadar siyasete çok önemli işler ve değerler katmıştır. Onun için Şunu bilin; Hüsnü süslü belki 10 günlük bir kırılganlıkla, üzüntüyle böyle bir durum hâsıl oldu. Ama partimiz içinde siyaset yapacağımız, beraber yol yürüdüğümüz ve bu partiye çok şey kattı.  Özellikle Kartal örgütü ve Türkiye siyasetine önemli işler katı. 2 yıl boyunca partimizin en üst organında görev yaptı. Bu bir insan için gurur ve şereftir. Bana göre Buradaki her insan için bir şereftir. Parti Meclisi'nde 2 yıl görev yapmak Evet bu yüzden şunu belirtmek istiyorum. Hüsnü Süslü bey tekrar bizimle kesinlikle siyaset yapacaktır. Ve tabii ki bugünlerde bir kırgınlık var, üzüntü var. Ama bu cumhuriyet Halk Parasını olan kırgınlık ve üzüntü değildir. Bunu da bilmenizi istiyorum Bu ailesinin aldığı bir karardır. Sevgili Hüsnü Bey ile bir yol yürüyeceğiz. Tekrar Cumhuriyet Halk Partisi içinde bu süreçte bize değer katan ve bize omuz verin Bize önemli fikirlerle yoldaşlık yapan herkese çok teşekkür ediyorum.

BEN HÜSNÜ BEY'İN İSTİFASINI KABUL ETMEDİM

Bu süreçte ben Hüsnü Bey'in istifasını kabul etmedim. Kendisiyle bunu konuştuğumu, hoş bir sohbet geçti aramızda, ailesiyle birlikte. Çünkü bir Süslü ailesini kaybetmek istemiyoruz. Bu arkadaşlar bizim partimizin değerli bir ailesidir. O yüzden kendisine de söyledim. Bu isteğini kabul etmiyorum, kendisi de makul karşıladı. Bunun için ben size gönül rahatlığıyla biz beraber yol yürüyeceğiz. Siyasete devam edeceğiz daha sonraki kulvarlarda, Cumhuriyet Halk Partisi ve örgütü nerede görmek isterse, mutlaka orada görev alacaktır. Bunu Sizinle paylaşmış olayım.

BİZ 12 EYLÜL'Ü GÖRMÜŞ BİR PARTİYİZ

Sevgili dostlar, Kartal da birçok asparagas haberler yapıldı. Bilinçli ya da bilincsiz.  Ama şu bilinsin ki, Cumhuriyet Halk Partisi örgütü bu tür haberlerle veya bu tür dayanağı olmayan söylemlerle işlemlerle yara alacak bir parti değildir. Yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi birçok badireler den geçti. Biz 12 Eylül'ü görmüş bir partiyiz. Biz ondan önce birçok durumlarla karşılaştık. Ama biz 96 yıldır halen dimdik ayaktayız.  Bundan sonra da bir 96 ve 196 yıl belki de sonsuza dek ayakta kalacağız. 31 Mart  2019 seçimlerinde Cumhur yet Halk Partisi Kartal'da iktidarını devam ettirecektir. Bun da kimsenin şüphesi olmasın. Bu birileri tarafından bilinçli ve bilinçsiz bazı durumlar yaratılmaya çalışılıyor. Hiç kimse bundan nemalanmasın, çıkar elde etmeye çalışmasın her şey düzelecektir. Çünkü biz 1 Nisan sabahı sevgili başkanımız mazbatasını aldığı zaman, o durumları yaratanlar bundan utanç duyacaktır, diye düşünüyorum.  Onun için Kimseyi kırmak, üzmek istemiyorum.


CHP ÜYESİ VE SEÇMENİ OLMAYAN, DİĞER VATANDAŞLAR,

CHP SEÇMENİ VE ÜYESİ KADER BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

 Herkes bizim için değerlidir.  Bugün bizi eleştirenler de bizim için değerlidir.  Oy vermeyenler de, oy verenler kadar değerlidir.  Bunu burada söylüyorum.  Diğer siyasi partiler gibi bana kim oyunu verirse, ben sevgimi ve değerlerimi ona katarım, bunu asla demiyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmayan, seçmeli olmayan, diğer vatandaşlar da Cumhuriyeti Parti seçmeni ve üyesi Kader bizim için değerlidir. Bize sevgilerini ve güçlerini katarlarsa mutlu olur, çok da seviniriz. Ama katmazlarsa bizim için kıymetli ve değerlidir. Bunu bilsinler. Elbette ki bu ideolojik bir iştir. Gümüllerde bir parti geçiyordur. Yerel yönetimler genel meclislere benzemez. Genel seçimlerde kendi partini ve ideolojini desteklersin. Ama yerel yönetimlerde yaşadığın bölgede en iyi hizmet veren meclisi seçersin.  Kartal'da ise seçilen bir Belediye Başkanı Kartal’ı idare eder.  Kartal'da siyaset yapar. Kartal halkı için uğraşır. Kartal için uğraşır.  Emeğini, gönlünü, yüreğini Kartal halkı için sevgisini verir.  Ben Gökhan başkanımın da aynı duygu ve düşünceleri paylaştığını biliyorum. Fikirlerini kendisi sizinle paylaşacaktır.

Hepinize katıldığınız için, bizimle burada buluştuğunuz için, kıymetli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ediyorum. İlçe yönetimim, değeri aday adayları dostlarım, arkadaşlarım hepinize tekrar teşekkür ediyorum.Gökhan Yüksel CHP Kartal Belediye Başkan adayı basın toplantısında, ilk defa basına hitap edeceğini belirterek söze başladı.

SÖYLEYECEKLERİM - HAYALLERİM - HEYECANIM – GÜCÜM – KUVVETİM VAR

Gökhan Yüksel konuşuyor; “Evet değerli basın mensubu arkadaşlarım. Kıymetli ilçe yöneticilerim, değerli aday adayı dostlarım, büyüklerim. Bu güzel pazar sabahınızı bize ayırdığınız için hepinize özellikle teşekkür ederim.

Merhaba diyorum. Bugün sizlerle aday olduktan sonraki geniş anlamda ilk buluşmamız. Söyleyeceklerim var. Hayallerim var. Heyecanım var. Gücüm var. kuvvetin var. Ve böyle güzel bir ailem var. Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak biz bir arada ve hep birlikte 2009'da tanıştığımız sosyal Demokrat belediyeciliği, hep birlikte burada devam ettireceğiz. Burada çok kıymetli aday adayı dostlarım var. Her biri ile 2 ay 2 buçuk ay boyunca sahada bütün nezaketimizde, bütün dostluğumuzda, Kardeşliğimiz de sevgimizle çalıştık. Her biri çok değerli ve kıymetli , birikimleri yüksek dostlarımdır. Değerli Oğuz Aykan, 2014 yılında da aday adayı idi. Şimdi aday adayı, çok kıymetli birikime sahip, değerli Oğuz Bey de bunların hepsini masaya yatırıp değerlendireceğiz. Kıymetli Ali Turabi Artuç dostum büyüğüm, yine 2014 sürecinde aday adayı idi. 2019 sürecinde de aday adayı, Kartal nabzını tutan ve birikimleri olan aday adayı, dostluğumuz değildir. Hepsini beraber değerlendireceğiz. Harun Bey bu dönem aday adayımız oldu. Kendisi birçok Sivil Toplum Kuruluşunun başında STK’larda ve federasyonlarda önemli görevlerde bulundu. Bu süreçleri beraber değerlendireceğiz.

“KARTAL’DA DEVRİMİN ÖNCÜSÜ”

Yüksel Çifçi 2009 yılında Kartal’ı sosyal Demokrat belediyecilikle buluşturan, sevgili belediye başkanımız Altınok Öz. Ama o dönemin ilçe başkanı ve heyecanı yaratan örgütü birleştiren, bütünleştiren o genç, dinamik enerjisi ile Kartal'da devrimin öncüsü olan, sevgili ilçe başkanımız Yüksel Çiftçi ile bu süreçleri değerlendireceğiz.  

Kıymetli büyüğüm Ercan Güvenç, siyaseten çok değerli bir büyüğüm. Bu süre zarfında iki buçuk yıl birçok yeri ziyaret ettik. Birçok toplantıda beraber olduk. Hepsini beraber değerlendireceğiz.

BİRÇOK GÜZEL İŞLERE VE PROJEYE İMZA ATTIK

Kıymetli belediye başkanımız Sayın Altınoluk Öz’le zaten son 5 yılda beraber çalıştık. Son iki buçuk yılda yönetici olarak belediyede çalıştım. Birçok güzel işlere ve projeye imza attık. Yarına dair birçok proje ürettik. Tabii ki bunları sevgili belediye başkanımızla değerlendireceğiz.  

Kıymetli büyüğüm Hüsnü Süslü Bey, değerli ilçe başkanım söyledi, O da kardeşini yalnız bırakmayacak. Hep birlikte bu süreci değerlendireceğiz. Kısacası Cumhuriyet Halk Partisi ailesi, bir arada saha da hep birlikte olacağız. Burada kimsenin kuşkusu olmasın bu onurlu bu şerefli görev bana kısmet oldu. Ben önde koşacağım, ama bütün ailem ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyle birlikte, bu mücadeleyi vereceğiz. Hep birlikte içerisinde olacağız. Tabii ki bütün Kartal halkıyla, tabii ki bütün bileşenlerimizle, tabi ki bize katkı sunmak isteyen bütün dostlarımızla, bu süreci götüreceğiz. Kartal'daki bayrağımızıı daha iyi bir noktaya çıkarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz.  Bundan hiçbirinizin en ufak bir endişesi, en ufak bir kuşkusu olmasın. Görev aldığım süre içerisinde birçok deneyim elde ettim. Meclis üyeliği, encümen üyeliği, encümen başkanlığı, belediye başkan yardımcılığı, bu sıfatlar bürokrasi ile buluşmamızı, bürokraside nasıl ilerleyeceğini, nasıl proje üretildiğini, nasıl kentin planlanacağı noktasında birçok durumla bizi karşı karşıya getirdi. Bu tecrübeleri bu deneyimi kazandırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis gündemi deneyimiyle, ana kentteki ilçe Belediyesi'nin uyumu ve yapabileceklerimizin hedefini, hayalini biraz daha yakından görme fırsatını buldum. Dediğim gibi onlarca yüzlerce projelerimiz var geleceğe dair. Fakat şu an devam eden projelerimiz de var.  Kartlar Belediyesi olarak bunların her birine ayrı ayrı sahada ve sokakta Kartal halkına anlatmaya devam edeceğiz.  Birçok yeni projeye imza attı. Kartal Belediyesindeki birçok projemiz ses getirdi.  Bunların her birini detaylı olarak sahada sokakta vatandaşlarımıza, dostlarımıza anlatacağız. Kartal'da doğup büyüyen bir genç siyasetçi olarak, Kartal halkına hizmet etme heyecanı ve şevkini çok derinden yaşıyorum ve bu güçlü ailemle birlikte bunun Kartal halkına anlatmak için sabırsızlanıyorum. Bugün burada Sizleri görmek beni ayrıca mutlu etti. Hepinize katıldığınız için çok teşekkür ediyorum.

ADAY ADAYLARINDAN KOŞULSUZ DESTEK

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Başkan adayı Gökhan Yüksel, Başkan aday adayları, Oğuz Aykan … Ali Turabi Artuç, Yüksel Çiftçi, Ercan Güvenç basın toplantısına iştirak etti.

 Aday adayı Oğuz Aykan ve diğer aday adaylarından biri başkan adayına başarı dileklerini sunarak söz almadılar. Aday adayı Ali Turabi Artuç, Yüksel Çiftçi ve Ercan Güven söz alarak yapacakları çalışmaları dile getirdiler. Toplantıya aday adayı olan mevcut belediye başkanı  Op. Dr. Altınok Öz, Doç. Dr. Hüsnü Süslü ve Erol Altunoğlu katılmadı.Turabi Artuç; “burada bir yarış vardı aramızda, Gürkan Başkan bu yarışı aldı. Kendisine başarılar diliyorum. Bu konuda yalnız kalmayacak kendisine başarılar diliyoruz. Yanında olacağız. İnşallah Kartal halkına da hayırlı olur.  Hepinize Tekrar afiyet olsun kıymetli dostlar.”  Yüksel Çiftçi; “İlçe başkanımızın arz ettiği ve Sayın belediye başkanımızın arz ettiği hususlarda hemfikirim. Kaldı ki 2009'da Nasıl ki o Genç jenerasyon ile 15 yıldan sonra bir kazanım elde ettiği isek, Şimdi de daha genç bir kardeşimiz devraldı. Bizlere de yakışanı ona yardımcı olup, yol vermektir. Biz hangimiz seçilirse seçilsin, bizler sözümüzle onun yanında olması gerektiğini söylediysek, o anlamda yanında hazır bulunduk. Kıymetli kardeşim sizlerle beraber olup ümit ediyorum ki vereceğimiz destekle çok daha farklı bir sonuç daha güzel bir sonuç alacağız. İnşallah Kartal hak ettiği bir şekilde yükselecek ve sevgili kardeşimize huzurlarınızda belediye başkan adayı, İnşallah Belediye başkanımıza başarılar diliyorum, saygılar sunuyorum.”Ercan Güvenç; “ Öncelikle ilçe başkanımız, belediye başkan adayı, siz basın mensupları ile Bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Belediye başkan adayımız Gökhan Bey'e 31 Mart'a kadar beraber destek vereceğimizi ve başkan olduktan sonra da başarılarının devamını diliyorum. Az önce iki buçuk aylık bir çalışma sürecini söylemişti Gökhan başkanımız. Fakat biz onu 16 Aralık 2017 den beri aday adaylık çalışmalarımızı yaklaşık 14 - 15 aydan beri başlatmış bulunuyoruz.  Bundan dolayı da Kartal’ın 20 Mahallesi'ni tümüyle sorunlarını tespit etme imkânımız oldu.  2000 ailenin kapısından içeri girdik. İki sefer muhtarlıklarımızı sivil toplum kuruluşlarını ve esnaflarımızı gezdik. Kartal’ın tümüyle sorunlarını takip ederek sorunları elde etmiş olduk. Son örgü toplantımızda örgütümüze de sözümüz vardı. 31 Mart'a kadar hangi arkadaşımız aday olursa, yanında birlikte olacağız. O sözümüzün de arkasındayız. Gökhan Kardeşim ile birlikte kendisinin bizden talep ettiği bilgileri yardımı da vereceğimizi siz basın mensupları önünde tekrar etmiş oluyorum. Yaptığımız bu çalışmaların hangi arkadaşımız genel merkezin taktiği ile seçilirse o çalışmalarımızı arkadaşımıza takdim edeceğiz.  Bu doğrultuda hazırladığımız Kartalların belediyeden istekleri raporunu kendilerine takdim ediyorum. Yine Kartal yurttaşlarımız tarafından aldığımız bu projeleri de bir broşür haline getirmiştik. Bu broşürü de kendisine takdim ediyorum. Tüm Kartal'ın gönüllü projeleri de içinde görecektir. Hepinize teşekkür ediyorum. Tekrar başarılar diliyorum.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV