20 Temmuz 2019 Cumartesi

KIŞ ŞARTLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENEN CAN DOSTLARIMIZA İBBNİN MAMA DESTEĞİ SÜRÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla şehrin ücra noktalarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için mama desteğini sürdürüyor. Dün akşamdan itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bu sabah da İstanbul genelinde 199 farklı besleme noktasında can dostlarımıza toplam 1 ton besleyici değeri yüksek kuru mama dağıtıldı. Mama yardımı, kış ayları boyunca devam edecek.

26 Şubat 2019 Salı 00:38
Bu haber 90 kez okundu
KIŞ ŞARTLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENEN CAN DOSTLARIMIZA İBBNİN MAMA DESTEĞİ SÜRÜYOR
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla şehrin ücra noktalarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için mama desteğini sürdürüyor. Dün akşamdan itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bu sabah da İstanbul genelinde 199 farklı besleme noktasında can dostlarımıza toplam 1 ton besleyici değeri yüksek kuru mama dağıtıldı. Mama yardımı, kış ayları boyunca devam edecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, soğuk havaların etkisini artırmasıyla şehrin ücra noktasında yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan can dostlarımızı unutmuyor. Kış aylarının başladığı ilk günden bu yana il genelinde 199 farklı besleme noktasında besleyici değeri yüksek kuru mama dağıtılıyor. Dün akşamdan itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bu sabah da toplam 1 ton kuru mama dağıtıldı. Kuru mama dağıtımı, kış ayları boyunca her gün sürecek.

HER SABAH MAMA YARDIMI ULAŞTIRILIYOR
Eyüp, Arnavutköy, Sarıyer, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal başta olmak üzere İstanbul genelinde 199 farklı besleme noktası belirlendi. İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı 419 personel ve 29 adet Hayvan Nakil Aracı’yla besleme noktalarına kedi ve köpekler için besleyici değeri yüksek kuru mamalar ulaştırılıyor. Kuru mama dağıtımı kış şartlarının başladığı ilk günden bu yana devam ediyor. Besleme noktalarına bırakılan mama miktarı bölgedeki hayvan sayısına göre değişiyor. Toplamda ise her gün sabah saatlerinde toplam 1 ton kuru mama dağıtımı yapılıyor. Ayrıca kuşlar için de küçük kaplar ile yüksek noktalara yem bırakılıyor.

Siz de sokakta gördüğünüz yaralı, sakat veya aç durumdaki sokak hayvanlarını ALO 153 hattını arayarak bilgilendirebilirsiniz. İlgili birime aktarılan ihbar üzerine İBB ekipleri derhal harekete geçip müdahale ediyor.    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV