20 Temmuz 2019 Cumartesi

Beşiktaş’ta Sıfır Atık Eğitimi Düzenlendi!

Daha yeşil, daha temiz bir dünya için Sıfır Atık Hareketine katılan Beşiktaş Belediyesi, bu alanda öncü çalışmalar yapmaya devam ediyor…

02 Mayıs 2019 Perşembe 21:51
Bu haber 49 kez okundu
Beşiktaş’ta Sıfır Atık Eğitimi Düzenlendi!
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma

Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen belediyemiz, 25 Nisan 2019 Perşembe günü Beşiktaş Belediyesi Meclis Salonu’nda sıfır odak görevlilerine yönelik eğitim düzenledi.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması ve gelecek nesillere temiz bir Türkiye bırakılması amacıyla hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi Eğitimi”nde atık yönetimi ve çevre bilincinin geliştirilmesiyle ilgili yararlı bilgiler paylaşıldı. Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından sıfır odak görevlilerine yönelik düzenlenen eğitimlerin yanı sıra Beşiktaş genelinde çevre farkındalığını artırıcı faaliyetlerimiz devam edecek.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV