20 Nisan 2019 Cumartesi

BAŞKAN ÖZ MURAT HAVAN SANAT ATÖLYESİNİ AÇTI

MURAT HAVAN SANAT ATÖLYESİ Kartal Yukarı mahallede bulunan Ressam Murat Havan’ın atölyesinde, Cumhuriyet kutlamaları dâhilinde Kartal belediyesi Kültür müdürlüğü ile düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kültür Müdürü Adem Uçar, Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan, Havan’ın sanatçı dostları Harika Menteş, sanatçı dostları ile Kartallı sanat severler katıldı. Başkan Öz’ün kısa konuşması ile sanat atölyesinin açılışı yapıldı. Otuza yakın motorcu da açılış kokteylde hazır bulundu.

29 Ekim 2018 Pazartesi 23:52
Bu haber 154 kez okundu
BAŞKAN ÖZ MURAT HAVAN SANAT ATÖLYESİNİ AÇTI

Murat Havan’ın  "Her Yer Benim Atölyem” konulu yurt çalışmaları ile ilgili açıklaması;


Her yer benim atölyem" Projesi ile sanatın şehirlere ve insanlara ulaşmasını sağlayan çalışmalarını sergilerini ve resim atölyesinin yansıra yollara taşıyan gezgin ressam Murat HAVAN motosiklet üzerinde gezdiği şehirlerin yol haritalarını renklerin rehberliğinde yeniden keşfederek ölümsüzleştiriyor.

 

Bir resim, ressamın farkındalığının ve dikkat çekmeye çalıştığı olayların hakkında çözüm aradığı belgelediği biçimlerdir. Her sanatçı kendi ifade biçimini yaratır ve bunun özgünlüğüdür.

 

"Ben bir düş gezginiyim kaderim buysa boyarım"  esprisiyle motosiklet üzerinde çıktığı yolların, şehirlerin ikonlarını efsanelerini kahramanlarını, hikâyelerini tarihini ve kültürel miraslarını araştırıp irdeleyerek o şehre ve insanlarına ait bu hikayeleri resminde modern bir tasarımla kompozisyon ederek, bireysel ve mekana bağlı kalmadan sanatı yaşam ile birleştirip 7'den 70’e halkı sanata dahil ederek bilinçlendirir.

 

YAŞAMA DAİR sosyal sorumluluk projesi olan Murat HAVAN'ın Her Yer Benim Atölyem performansları; yaşamda, trafikte motosiklet ve kullanıcılarının fark edilirliğini sağlamak ve bilinçlendirmek üzere" MOTORSİKLETLERİ FARKEDİN" sloganları ile dikkat çeken ozan tadında bir ressamdır.

 

TEŞEKKÜRLER

 2012 ve 2017 yılları arasında Her Yer Benim Atölyem sanat projeme ve sanatın şehirlere

 ulaşmasına destek veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altinok öz'e, Sanat Günleri kapsamında oluşturulan, yaşama ve sanata verdiği  desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım..

 Murat HAVAN

 Diğer Etkinlikler:
 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV