19 Mayıs 2019 Pazar

AK PARTİ KARTAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EBUBEKİR TAŞYÜREK PROJELERİNİ AÇIKLADI

02 Mart 2019 Cuma günü Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksin Ak Parti Kartal İlçe Başkanlığınca düzenlenen lansmanda Kartal belediye başkan adayı Ebubekir Taşyürek projelerini açıkladı.

03 Mart 2019 Pazar 14:44
Bu haber 52 kez okundu
AK PARTİ KARTAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EBUBEKİR TAŞYÜREK PROJELERİNİ AÇIKLADI

Cumhur İttifakı olarak seçimlere beraber girdikleri MHP Kartal ilçe Başkanlığının da destek verdiği tanıtım gecesi oldukça coşkulu geçti.

Kartal In 20 Mahallesi

Başkan adayı Taşyürek, “Çok değerli kardeşlerim, Kartallı hemşerilerim, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Projeler ve tanıtım toplantımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.  Varlığınızla onur verdiniz. Güç verdiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bugün 1 Mart. Bahar’ın başlangıcı. Kartal’da 10 yıldan bu yana beklediğimiz bahar, inşallah 1 Nisan’da gelecek. Bahara 1 ay var. Kartal’ın ufukları hizmet baharına gebe.  Kardeşlerim,
Bugün; Kartalın her biri birbiriden değerli 20 mahallesini kucaklayacak projelerimizi açıklayacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını niyaz ediyorum.


Geleceğin güzel Kartal’ı

Müşterek sevdamız Kartal için büyük hayallerimiz var. Ne vaat ediyorsak, Beyannamede neyi yazıyorsak, hepsinin kaynağı, hepsinin rasyoneli, hepsinin karşılığı var. Allah mahcup etmesin,
“Geleceğin güzel Kartal’ı” hayalimizi, birlikte gerçekleştirmeyi nasip etsin.

 Ebubekir Taşyürek, özgeçmişi

 Kardeşlerim, 1960 yılında Erzurum’da dünyaya gelmişim. Muhsin’den olma, Perihan’dan doğma bu güzel topraklara sevdalı bir Anadolu evladıyım. 1984’ten bu yana medeniyetimizin baş şehri İstanbul’da ve Kartal’da yaşıyorum. İş hayatıma Serbest Mali Müşavir olarak başladım.  Hali hazırda, Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim şirketimizin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanıyım.

 

Neden Ak Parti

Milletime, memleketime, devletime hizmet etmek için siyasete Ak Parti’mizde başladım. 
Teşkilatımızın pek çok önemli kademesinde görev aldım.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu başkanlığı yaptım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan vekilliği yaptım. Sahasında uzman ve bilirkişi olarak kamuda pek çok vazife ifa ettim. En son Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak İstanbul’umuza ve Kartal’ımıza hizmet ediyorum.

Bu görevlerim vesilesiyle; önemli mesleki, sivil toplum yöneticiliği, siyasi ve belediyecilik tecrübeleri edindim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, sizlerin teveccühleriyle, Kartal’ın hizmetkârı olmak için yola çıktım.  Hayırla çıktığımız yolun, hayırla sonuçlanmasını niyaz ediyorum.

 

Kartal’ı hep birlikte yöneteceğiz

 Gayemiz; Kartal’ı hak ettiği, eser ve hizmetlerle donatmaktır.  Gayemiz; Hep birlikte hizmet etmek, Kartal’ın ve Kartallıların hizmetkârı olmaktır. Değerli Kartallı hemşerilerim, Anamdan ve Babamdan aldığım ve hayatım boyunca uyguladığım ilk terbiye, doğruluk ve dürüstlüktür. İş hayatım ve mesleki kariyerim, bana; zamanı, finansı ve insanı doğru yönetme kabiliyeti kazandırdı.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, “Siyasetin tek limanı ahlaktır.” Siyasetin tek limanını ahlak olarak bildim ve bütün kalbimle inandım. Kartal’ın hizmetkârlığı nasip olursa, bu ilkelerden milim şaşmadan, Gönül Belediyeciliği düsturuyla, Kartal için hep birlikte çalışacağız. İlk sözümüz budur: Kartal’ı hep birlikte yönetmektir. Tüm işlerimizde; “Kartal hepimizin, Belediye hepimizin” ilkesiyle hareket edeceğiz. Her bir Kartal sakininin kararı, tercihi, beklentisi,
yönetim anlayışımızın temeli olacaktır.

 

Kartal’da temsili değil, doğrudan demokrasi işlerlik kazanacaktır

 Kartal’da temsili demokrasi değil, doğrudan demokrasi işlerlik kazanacaktır. Büyük işler kadar, vizyon eser ve hizmetler kadar, küçük işlere de odaklanacağız. Yoldaki bir tümseği bile görmezden gelmeyeceğiz. Gürültü kirliliğine “adam aman aldırma” demeyeceğiz.  Dalda mahsur kalan bir kediyi görmezden gelmeyeceğiz. Başımızın tacı, medeniyetimizin cenneti ayakları altına koyduğu analarımıza, bacılarımıza yani kadınlarımıza,  istikbalimiz olan yavrularımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza, engelli kardeşlerimize, Kartal’ın her bir sakinine özel hizmetler arz edeceğiz.

Yatay mimari ve şehirciliği esas alacağız

 Mahalleyi, mahalle kültürünü koruyacağız, geliştireceğiz.  Yatay mimari ve şehirciliği esas alacağız. Çocuklarımızı huzur içinde büyütmek için tüm imkânlarımızı kullanacağız.  Ana gündemlerimizden biri; İstihdam ve girişimcilik olacak değerli arkadaşlarım! İstihdamı artırmak,
Yerel ekonomiyi güçlendirmek, kafa yoracağımız ana meseledir.  Ticareti, sanayiyi güçlendireceğiz. İş ve istihdam imkânını çoğaltacağız. Tasarrufu, Tasarruf ederken kaynak üretmeyi ihmal etmeyeceğiz. Gereksiz tek bir çıktının alınmasına bile gönlümüz razı değildir.

 

Demokrasi meydanlarda yaşar

 Kartal’ın sosyal ve ekonomik hayatını, Çağın talep ettiği yeni nesil meslek kurslarıyla, Nitelikli kültür sanat hizmetleriyle, Tarihi ve doğal mirasımızı katma değere dönüştürmek suretiyle;
Hep canlı, hep diri tutacağız. Kartal’ı hayat liginde, süper lige taşıyacağız. Demokrasi meydanlarda yaşar değerli arkadaşlar! Meydanlar şehrin nefes alma, toplanma merkezleridir.  Kartal Kent Meydanını yeniden düzenleyeceğiz. Bu uygulama şehrimizin marka kimliğine büyük katkı sağlayacak,  Dört dörtlük bir Meydanımız olacak inşallah. Sahillerimiz yeniden göz kamaştıracak.

Aydos’ta seyir terası yükselecek

 Aydos’umuzda, İstanbul’un en güzel seyir terası yükselecek. Eski taş ocağı, İstanbul’un yeni bir destinasyonu olacak. Kültür Merkezleri kuracağız.  Genç Yaşam Merkezleri kuracağız. Köprüler kuracak, gönülden gönüle yeni yollar açacağız. Kartal, Allah’ın izniyle göz kamaştıracak. Değerli hemşerilerim, eğitimi en öncelikli konularımızdan biri olarak ele alacağız.  Eğitime hep destek, tam destek ilkesiyle hareket edeceğiz. Evlatlarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için, Elimizden geleni ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Her işte, her adımda liyakati esas alacağız.  Her işimizde adil ve şeffaf olacağız. Belediye icraatlarımıza tüm ortamlardan ulaşılabilecek.
Önemli yatırım ve hizmetleri, Kartal sakinlerinin onayına sunacağız. Bu yatırımlara sizlerin kararıyla ya başlayacağız, ya da başlamayacağız.  Ne yapıyorsak sizlerle yapacağız. Ne yapıyorsak birlikte başaracağız.

 

Sizlere “Gönül Belediyeciliği” diyorum

Değerli kardeşlerim, Sizlere çöpten bahsetmiyorum. Kanalizasyondan bahsetmiyorum. Sular kesintisiz akacak demiyorum. Gönül Belediyeciliği diyorum. Doğrudan demokrasi diyorum.
İstihdam ve girişimcilik diyorum. Nitelikli kültür ve sanat diyorum.
Sağlıklı Çevre diyorum. Belediye herkesin hizmetkârı olmalı diyorum. İnsan merkezli siyaset diyorum. Bunları bize söyleme gücü veren, “Ak Parti Eser ve Hizmet siyasetidir” kardeşlerim.
Ak Parti, her şeyden önce yerel yönetim uzmanı olan bir partidir.  Ak Parti’yle memleket çok gelişmiştir. Çöp, kanalizasyon vesaire sorun olmaktan çoktan çıkmış, Alt yapı, üst yapı meseleleri çok büyük oranda çözülmüştür. Yeni dönemin adı Gönül Belediyeciliğidir. Gönül seferberliğidir.
Hedefimiz; Gönülleri almak, Gönüller yapmak, Gönülleri âbâd etmektir.  Kartal’ımızda Gönülleri âbâd edeceğiz inşallah. Kardeşlerim, Bir gün Nasrettin Hoca, Komşusunu, gözlerini ovuştururken görür. “hayırdır komşu, neyin var?” diye sorar. Komşusu: “Gözüm çok fena ağrıyor hocam, Sabaha kadar uyutmadı beni” der. Hoca; “Dert ettiğin şeye bak. Çektir kurtul” der. Komşu da, “Hocam gözüm ağrıyor, gözüm.” diye biraz da sinirlenerek cevap verir.  Hoca da; “Dişin ağrıdığında çektirip kurtuluyorsun. Gözün ağrıdığında da çekip kurtul” diye üsteler ve cevap verir. Şimdi değerli arkadaşlarım, Kartal’ın gözü nerde, dişi nerde, kalbi nerde bilmezseniz.
Doğru projeler üretemezsiniz. Diş yerine, gözünü çeker. Kaş yapayım derken göz çıkarırsınız. 
Maalesef son on yılda Kartal gözünün, dişinin, kalbinin yerini bilmeyenlerin elinde tarumar oldu.  

 

10 Yıllık kayıplarımızı telafi edeceğiz

Etrafımızdaki ilçeler. Ak Parti Belediyeciliği ile yükselirken. Değerine değer katarken.
Kartal’ımız. Maalesef yerinde saydı. Maalesef hak ettiği hizmetlerden mahrum kaldı.
Bu 10 yıllık kayıplarımızı inşallah telafi edeceğiz.  Ufka bi’ bakın, “bahara inşallah az kaldı.” Kartal’ın
İşe, istihdama, katma değer üreten projelere ihtiyacı var. Biz buna talibiz. Bir elimizde ressam fırçası, diğer elimizde bilgisayar. Kartal’ın tıkanan damarlarını açacağız. Kartal’ı bir tablo gibi, bir resim gibi çalışacağız inşallah.

 

Kartal işsizlik oranın en düşük olduğu ilçe olacak

Eser ve hizmet siyasetiyle, Kartal’a sembol eserler kazandıracağız. Biz buna talibiz.  Allah’ın izniyle; “Kartal, işsizlik oranının en az olduğu ilçelerden biri olacak,” diyoruz.  Allah’ın izniyle; “Çocuklarımız çok iyi eğitim alacak, dünyayla yarışacak,” diyoruz. Allah’ın izniyle; “Akıllı Belediye sistemleriyle, Çağın ilerisinde bir belediyecilik çağı olacak,” diyoruz. Allah’ın izniyle; “Kartal turizmde, kültürde, sanatta, festivallerde yıldız gibi parlayacak,” diyoruz. Allah’ın izniyle; Her bir mahallemiz, her bir hanemiz. 461 bin 155 kişilik Kartal ailesinin her bir ferdi ayrımsız hizmet alacak.  Biz işte buna talibiz. Diyor ya Akif, “Allah’a güven, sa’ye sarıl, hikmete râm ol,  Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.”

 

Sevdamız Kartal’dır

 Biz işte bu ruha talibiz. Zor bir dönemden geçiyoruz kardeşlerim. Türkiye’yi terörle, vekâlet savaşlarıyla, darbe teşebbüsleriyle dize getiremeyenler, Ekonomi cephesinden saldırmaya, orada gedik açmaya çalışıyorlar. Hamdolsun, Son ekonomik saldırıları da topyekûn mücadeleyle atlattık, atlatıyoruz. Her şey güllük gülistanlık mı? Değil! Sorunlarımız elbette var! Biz el ele verirsek, Dağ olsa üstünden aşarız evel Allah. Aşacağız inşallah, kardeşlerim, sevdamız millettir, memlekettir.
Sevdamız Kartal’dır.  Derdimiz, muradımız, davamız. Hizmet etmek, hizmet etmek, hizmet etmektir. Kurtuluş Savaşı’nda. Çanakkale’de şahadet şerbeti içen atalarımıza,  15 Temmuz’da şehit düşen, Gazi olan evlatlarımıza layık olmaktır.  Ben Ebubekir Taşyürek, Ahdim olsun ki.
Tevazuyu, Samimiyeti, Gayreti elden bırakmayacağım. Milletle aramda hiçbir engel, hiçbir aracı olmayacak. Biz hizmete sevdalıyız kardeşlerim. Tekrar ediyorum; Gönül Belediyeciliği şiarıyla, Tevazu, samimiyet ve gayret ile, hep birlikte çalışmaya söz veriyorum. Kartal’ı hak ettiği eserlerle donatmaya söz veriyorum.

 

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”

Bu vesile ile tensipleriyle Kartal’ımıza hizmet etme imkânı yakaladığım Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, bütün siyasi büyüklerime ve teşkilat mensubu kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” hassasiyetiyle Cumhur İttifakı kardeşliğimizin büyük mimarlarından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiye ve milliyetçi ülkücü kardeşlerime
sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Birazdan açıklayacağım projelerimize her daim destek veren,  10 yıl kesintisiz Ulaştırma Bakanlığı yapmış, Başbakanlık yapmış, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapmış,  İstanbul aşığı, hizmet sevdalısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Binali Yıldırım beyefendiye de sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.

Güzel kardeşlerim, Kartallı hemşerilerim Allah hepinizden razı olsun. Bu coşkuyla çok büyük işler yapacak, çok büyük işler başaracağız inşallah. Kartal göz kamaştıracak. Şimdi izninizle,
Vizyon ve hedeflerimizi, Kartal’a değer katacak projelerimizi kısa başlıklarla sizlerle paylaşmak isterim.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV