19 Temmuz 2019 Cuma

Dürüst ve deneyimli idareciler korunmalıdır

08 Temmuz 2019, 23:01
Bu makale 70 kez okundu
Dürüst ve deneyimli idareciler korunmalıdır
M. SELİM AKDOĞAN
Devlette devamlılık esastır. Çeşitli kurumlardan oluşan devlet yapısına benzer bir Yap yerel yönetimlerde de  mevcuttur. Yerel yönetimlerde icraat kadroları uzun çalışmalarda sonra yetişebiliyor. Yerel yönetimlere seçilen Belediye başkanlarının en büyük desteği deneyimli kadrolarıdır. Bu deneyimli kadrolar üzerinden halka en iyi şekilde hizmet gerçekleştirirler.
Ancak bazen beklenmedik menfaat grupları bu kadrolardan bazılarını mercek altına alırlar. Aslında amaç o yöneticiyi yerinden etmekten ziyade kendilerine yakın birilerinin atanmasını sağlayarak, kurum içinde diledikleri uygulamaları gerçekleştirmektir.
Burada belediye başkanının adil davranması ve halkın menfaatine olan bir kadroyu birilerine yedirmesi gerekir. 
Kartal Belediyesi'ne baktığımız zaman yeni seçilen genç belediye başkanı Gökhan Yüksel benzer durumlarla karşı karşıyadır. Sayın Başkan Yüksel'in adalet ilkesini koruyacağına, özellikle halka hizmet konusunda yıllardır uygulamaları  hakkında en ufak bir şaibe doyulmayan, birçok belediye bürokratının tarafsız hizmetleri, ve halka olan yakınlıkları gözönüne alınmalıdır .
23 Haziran seçimlerinde İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Sayın Ekrem imamoğlu ve 31 Mart'ta Kartal belediye başkanlığına seçilen Sayın Gökhan Yüksel'in deneyimli kadrolarını en iyi şekilde seçeceklerine, halka yararlı olan birimlerin başındaki bürokratların korunacağına yürekten inanıyoruz.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV