18 Temmuz 2019 Perşembe

Değerli dostlar öğretmen ve avukat meslektaşlarım

28 Aralık 2015, 23:05
Bu makale 740 kez okundu
Değerli dostlar  öğretmen ve avukat meslektaşlarım
Av. Yalçın TURA
         Eminim ki birçok kimse içinde bulunduğumuz kötü ötesi durumda yılbaşı mesajı göndermekte kararsızdır. İzletilen kara mizah tiyatrosunda sözü bitirdiler.
         Anadolu insanının deneyim imbiğinden süzülen bazı kısa ibareler, romanları özetleyecek niteliktedir. Beddua ederken bile buna tanık oluruz.    Örneğin " Gidişin olsun, dönüşün olmasın." ifadesinde olduğu gibi.
          Belki yeni yıl mesajında böyle bir şey söylemek yadırganacak ama, yıllardır halkımıza  yaşatılan  kabusların mimarları ile bunca ölüm ve talanlar karşısında susarak timsah gözyaşı dökenler için bu deyimi kullanmak geliyor içimden, ancak sağduyum yapma etme diyor.
         Yinede, 2016 yılının tüm olumsuzlukların ortadan kalktığı, isteklerimizin gerçekleştiği, savaşların, acıların, felaketlerin, yalanların ve talanların  geride kaldığı bir yıl olması umudu ve dileğiyle diyor ve isteklerimi şöyle özetliyorum.
         Başta Atatürk ilke ve devrimleri olmak üzere, ulusal değerlerimizin, eğitimde birliğin, ülke bütünlüğünün, bağımsız yargının ve adaletin korunduğu, toplanan vergilerin üstü kapalı olarak örtülü ödenek ve benzeri adlar altında çarçur edilmediği, kadının kafes arkasına itilmediği, sosyal demokrat  geçinen bazı kimselerin kocası dövülürken bir kenarda dizine vurarak ağlayan kadınlar gibi sızlanmaya devam etmediği, aydın sanılanların adam gibi davrandığı, gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderildiği, etnik ve mezhepsel ırkçı ayrımların yapılmadığı, kısaca güzelliklerin öne çıkabileceği bir yıl geçirmeniz dileğiyle nice yıllara…
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV